Уряд схвалив проект держбюджету на 2024 рік

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону “Про Державний бюджет України на 2024 рік” до другого читання і направив текст у Верховну Раду.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

В суботу, 4 листопада, законопроект має бути розглянутий парламентським Комітетом з питань бюджету. Розгляд документа народними депутатами у другому читанні має відбутися наступного тижня.

В Мінфіні повідомили, що в проекті бюджету до другого читання потреба у зовнішній фінансовій підтримці на 2024 рік складає близько 41 млрд доларів.

Цей обсяг вдалося зменшити з 42,9 млрд дол., зокрема, завдяки збільшенню планових доходів у результаті перегляду макропоказників та врахуванню інших додаткових надходжень.

Було уточнено очікувані макроекономічні показники на 2023 рік, які є базою для розрахунку прогнозу на 2024 рік.

Зокрема:

більш швидке відновлення реального ВВП у 2023 році до + 5% порівняно із + 2,8% у попередньому прогнозі;
курс гривні у 38,6 грн за долар на кінець 2024 року (до другого читання) порівняно з 40,2 грн за долар на перше читання;
уточнено очікування щодо зростання споживчих цін у поточному році у бік зменшення — з 14,7% до 7,1% (грудень до грудня).
У прогнозі на 2024 рік було скориговано у бік зменшення показник споживчої інфляції — з 10,8% до 9,7% (грудень до грудня минулого року). Також скориговано припущення щодо курсу гривні 40,7 грн за долар (середній курс за рік) до другого читання порівняно з 41,4 грн за долар у попередньому прогнозі.

Дохідна частина проекту держбюджету збільшена порівняно з І читанням на 22,2 млрд грн і передбачена у сумі 1 768,5 млрд гривень, в тому числі по загальному фонду збільшилась на 22,1 млрд грн.

Видатки та надання кредитів збільшено у законопроекті до другого читання у порівнянні з першим читанням на 95,2 млн грн та становлять 3 355 млрд грн, у тому числі видатки загального фонду — 3 120,6 млрд грн та видатки спеціального фонду — 234,5 млрд гривень.

До другого читання граничний обсяг дефіциту був зменшений на 22,1 млрд грн (до 1 571,5 млрд грн), що узгоджено із Міжнародним валютним фондом.

При підготовці проекту держбюджету до другого читання, за пропозиціями народних депутатів та узгодженням з профільними міністерствами, було здійснено перерозподіл коштів в рамках окремих бюджетних програм. Зокрема, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Міністерства аграрної політики тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *