До Дня народження Лесі Українки:

 

Я на вбогім сумнім перелозі

Буду сіять барвисті квітки,

Буду сіять квітки на морозі,

Буду лить на них сльози гіркі.

 

І від сліз тих гарячих розтане

Та кора льодовая, міцна,

Може, квіти зійдуть — і настане

Ще й для мене весела весна.

 

Крайні три місяці нам дуже не вистачало чогось життєствердного і ми захотіли його створити. Паралельно ми обдумували квіткову колекцію лляного текстилю. І разом з цим вирішили у своїй вишивці торкатись творчості українських митців, почавши з нашої землячки Лесі Українки. Так, усі три задуми склались у один пазл – колекцію лляного текстилю за квітковими мотивами поезії Лесі Українки під назвою “Contra spem spero!”

В основу колекції ліг однойменний вірш “Contra spem spero!” (“Без надії сподіваюсь!”), у якому “барвисті квітки” символізують нескореність, силу духу та життєствердність. Барвисті квітки проростають на морозі, крізь міцний лід від гарячих сліз поетеси, і для неї настає весна. Цей образ був осмислений нашою дизайнеркою-художницею Олесею, і вона зі своєї уяви намалювала та надала кольори барвистим квіткам, що вишиті на одній із шести серветок колекції.

У багатьох поезіях Лесі Українки йдеться про узагальнений образ квітів,без конкретики: “квіти”, “весняні квіти”, “весняний цвіт”. Її квіткова тематика має два періоди: на початку її творчості – як символ юності та юної краси; у 1900-1902 як символ смутку, згасання життя коханого  та нерозділеного кохання. Іноді символіка квітів у Лесі Українки набуває соціального забарвлення:у вірші «В магазині квіток» протиставлено не тільки проліски і тепличні квіти, а й дівчину та «гурток панночок і панів».

На пʼяти інших серветках ми вишили: конвалію (“Конвалія”, “В магазині квіток”), нарциси та фіалки (“В магазині квіток”), лілію (“Завітання”, “На давній мотив”), червоні троянди (“Останні квітки”).

На скатертині ми додали напис “Contra spem spero!”, перемальований почерком поетеси. Щоб передати атмосферу творчості Лесі Українки, зйомку провели у кімнаті-музеї “Лесина вітальня”, що у Луцьку. Столи встелили квітковими скатертинами, у вазу поставили свіжих нарцисів, на тарілку поклали один з улюблених десертів поетеси – англійський кекс із чорницями, що нам на замовлення приготували @tasty.space.lutsk

До кожного замовлення із цієї колекції додаємо листівку із переробленого паперу із насіннями міксу квітів. Спершу ви можете прочитати на ній уривок із вірша “Contra spem spero!”, а потім порвати її та посадити у землю, і виростуть квіти.

Більше про бренд Ptashatam: https://www.instagram.com/ptashatam/