Космічний корабель НАСА «Люсі» готується до першого обльоту астероїда

Космічний корабель НАСА «Люсі» готується вперше побачити астероїд крупним планом. 1 листопада він пролетить повз астероїд Дінкінеш і випробує свої інструменти, готуючись до візитів у наступне десятиліття до кількох троянських астероїдів, які обертаються навколо Сонця на тій же орбіті, що і Юпітер.

Дінкінеш, шириною менше півмилі, або 1 кілометра, обертається навколо Сонця в головному поясі астероїдів, розташованому між орбітами Марса та Юпітера. Люсі візуально відстежує Дінкінеша з 3 вересня; це буде перший з 10 астероїдів, які Люсі відвідає під час своєї 12-річної подорожі. Щоб спостерігати за такою кількістю астероїдів, Люсі не буде зупинятися або обертатися навколо астероїдів, натомість вона збиратиме дані, пролітаючи повз них у так званому «прольоті».

«Це перший раз, коли Люсі уважно подивиться на об’єкт, який до цього моменту був лише невирішеною плямою в найкращих телескопах», — сказав Хел Левісон, головний дослідник Люсі з Південно-Західного науково-дослідного інституту, який зараз зі штаб-квартирою в Сан-Антоніо. «Дінкінеш ось-ось вперше відкриється людству».

Основна мета місії «Люсі», яка стартувала 16 жовтня 2021 року, полягає в дослідженні троянських астероїдів Юпітера, ніколи раніше не дослідженої сукупності малих тіл, які обертаються навколо Сонця двома «зграями», які ведуть і слідують за Юпітером у його орбіти. Однак перш ніж Люсі дістанеться до Троянців, у 2025 році він пролетить біля іншого астероїда головного поясу під назвою Дональдджохансон для додаткових випробувань систем і процедур космічного корабля.

Під час прольоту повз Дінкінеша команда випробує свою систему відстеження термінала, яка дозволить космічному кораблю автономно визначити місцезнаходження астероїда, утримуючи його в полі зору інструментів протягом усього зіткнення.

Оскільки ця зустріч призначена як випробування систем Люсі, наукові спостереження будуть простішими, ніж для основних цілей місії. Космічний корабель і платформа, яка утримує інструменти, перемістяться на місце за дві години до найближчого підходу до Дінкінеша. Коли космічний корабель буде на місці, він почне збирати дані за допомогою своєї камери високої роздільної здатності (L’LORRI) і своєї теплової інфрачервоної камери (L’TES).

За годину до найближчого зближення космічний корабель почне стежити за астероїдом за допомогою термінальної системи стеження. Лише протягом останніх восьми хвилин Люсі зможе збирати дані за допомогою MVIC і LEISA, кольорового зображення та інфрачервоного спектрометра, які входять до складу приладу L’Ralph. Очікується, що Люсі найближче підійде о 12:54 за східним часом, коли космічний корабель перебуватиме в межах 430 кілометрів від астероїда. Люсі здійснюватиме безперервну візуалізацію та стеження за Дінкінешем ще майже годину. Після цього космічний корабель переорієнтується, щоб відновити зв’язок із Землею, але протягом наступних чотирьох днів продовжуватиме періодично знімати зображення Дінкінеша за допомогою L’LORRI.

«Ми будемо знати, що космічний корабель повинен робити в будь-який час, але Люсі настільки далеко, що радіосигналу потрібно близько 30 хвилин для проходження між космічним кораблем і Землею, тому ми не можемо в інтерактивному режимі керувати зустріччю з астероїдом», — сказав він. Марк Еффертц, головний інженер Люсі в Lockheed Martin Space в Літтлтоні, Колорадо. «Замість цього ми попередньо запрограмуємо всі наукові спостереження. Після завершення наукових спостережень і обльоту «Люсі» переорієнтує свою антену з високим коефіцієнтом посилення на Землю, і тоді першому сигналу знадобиться майже 30 хвилин, щоб досягти Землі.»

Після підтвердження справності космічного корабля інженери накажуть Люсі надіслати наукові дані про зустріч на Землю. Ці дані займуть кілька днів. Хоча основною метою зустрічі з Дінкінешем є інженерне випробування, вчені місії сподіваються також використати отримані дані, щоб отримати уявлення про зв’язок між більшими астероїдами головного поясу, дослідженими попередніми місіями NASA, і меншими навколоземними астероїдами.

Після зіткнення з Дінкінешем космічний корабель «Люсі» продовжить свою орбіту навколо Сонця, повертаючись до Землі для своєї другої гравітаційної допомоги в грудні 2024 року. Цей поштовх від Землі відправить його назад до головного поясу астероїдів для його обльоту Дональдохансона у 2025 році, а потім до троянських астероїдів Юпітера у 2027 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *