Культурна дипломатія: “Маріуполь – Нескорений” крокує світом

На культурно-мистецькій виставці “Маріуполь – Нескорений”, що відбулась у Ризі (Латвія),  у Вільнюсі (Литва), у Варшаві (Польща) й у галереї мистецтва Везера у Бремені (Німеччина). Організатор проекту Валерій Юричковський розповідає: “Ми вдячні кожному, хто долучився до “Маріуполь нескорений”, представлені картини українських художників з усієї країни, включаючи Маріуполь, що символізують і документують моральну силу, протистояння і любов до Батьківщини, нескорену подіями війни. Попереду Берлін, Нью-Йорк, та інші міста світу”.

Виставка представляє понад 80 визначальних творів українських сучасних художників. Деякі картини були закінчені щойно перед початком війни, а деякі створені під час тих темних днів у лютому і березні, коли демократичний світ дивився в прямому ефірі на неймовірну жорстокість вторгнення та неймовірну відвагу захисників Азовсталі у Маріуполі. Дивлячись на полотна з близького взгляду, також відчуваєш надію і знаєш безсумнівно, що Донбас – це Україна. Невдовзі червоне сонце Донбасу зійде над душучим хмарою попелу. Так, втрати надто великі і серце розривається, але віра в перемогу і в силу українського народу завжди переважатиме.

“Ми – нація, яка не вклониться жодній чужинській юрисдикції. Ми, художники, хочемо послати це повідомлення світу голосно і зрозуміло, передавши його на полотно”, – пояснює очільник проекту Ю. Юричковський. Він зазначає: “Подорожуюча виставка щоразу набирає ваги й шани у суспільстві,  вона була представлена в Києві, Івано-Франківську та інших містах України. Особливо приємно, що до організації проекту долучається талановита молодь, ентузіасти за якими формування іміджу України й відбудова нашої держави. Ми відкриті до співпраці, я завжди готовий до співпраці, пишіть мені й надсилайте пропозиції. Зокрема, студентка-культурологиня Марія Розова заслуговує на найвищі слова подяки та похвали за її винятковий внесок у успішне проведення мистецької виставки у Ризі та Бремені на волонтерських засадах. Вона успішно виконала завдання, щодо комунікацій з пресою, написання прес-релізів українською, англійською та німецькою мовами, листування з поважними гостями та партнерами культурно-мистецького проекту. Відданість та вміння об’єднувати людей вражають, Марія виявилася справжньою “м’якою силою”, активно допомагала на всіх етапах організацію виставки. Її стратегічний підхід, висока ефективність та творчий підхід внесли вагомий внесок у кожен аспект проекту. Дуже сподіваюся, що студентів-професіоналів у нашій команді буде більше”.

 

Прес-служба “МАРІУПОЛЬ НЕСКОРЕНИЙ” (світлини з архіву В. Юричковського)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *