Під одним небом

26 березня о 17:00 – відкриття українсько-японського проєкту «Під одним небом»! Так, українська тема виразно зазвучала в експозиції Національного центру мистецтв у Токіо, і наш музей демонструє роботи сімох митців, які були представлені там.

#KNAG_onesky
Українські митці (Ганна Криволап, Віктор Сидоренко, Олександр Животков, Олеся Джураєва, Ігор Гречаник, Матвій Вайсберг і Ольга Петрова) стали учасниками 21-го Міжнародного виставкового конкурсу “Art Beyond Boundaries” (лютий 2024, Токіо) на запрошення Президента Міжнародної асоціації SUMI – сенсея Тоші Кобаяші.

Твори Віктора Сидоренка (з кількох його серій) вразили глядачів та журі глибиною переживання долі солдата і теми війни, експресією в сприйнятті сьогодення. Роботу з авторського циклу “Black Earth. Forced disorientation” було нагороджено Вищою Спеціальною Нагородою конкурсу.
Олеся Джураєва, яка у власному графічному лаконізмі близька японському способу мислення, вразила глядачів стриманою стилістикою, культурою графічного вислову та напруженим драматизмом композицій. За рішенням вимогливого Міжнародного журі вона також одержала відзнаку конкурсу – “Почесну дошку із золотою короною”. Ганна Криволап – художниця нестримної енергії в активних і лаконічних полотнах, переконливо подала образ Києва часу тривог та бомбардувань 2022-2024 років. Метафоричні образи Олександра Животкова сприймаються “кардіограмою жаху”, що впала на Україну.

Ольга Петрова та Матвій Вайсберг експонували твори, де біблійні ремінісценції співвіднесено з подіями страждань співгромадян. Це є художньою реакцією інтелектуалів на варварство, біль та жах сучасної війни. Актуально сприймалися пейзажі О. Петрової з циклу “Сумні Карпати” (2023). Просторово-безтілесна скульптура Ігоря Гречаника, його “Мадонни”, були сприйняті, як знаки краси, спаленої у вогні війни та перетвореної на руїни.

Присутністю представників українського мистецтва в межах Міжнародного фестивалю-конкурсу в Токіо, художники, в першу чергу, зобов’язані ініціативі японської галеристки та культурологині Фуе Катаяма. Культурні та гуманітарні зв’язки пані Фуе з Україною сягають часів Чорнобильської катастрофи. Саме тоді вона з чоловіком Мічіо Катаяма заснували Фонд допомоги Україні.
Небайдужа до культури України та до страждань нашого народу в цій війні, невгамовна Фуе-сан і зараз не залишилась осторонь нашої біди. Задумана нею українсько-японська акція розгорнулася у масштабну мистецьку подію в Осаці, Токіо, Кіото та в галереї Фуе у містечку Хіраката. Зокрема, нею було прокладено шлях українським митцям на престижний конкурс. У містах 23 лютого 2024 року пройшли наукові конференції з української тематики. До ініціативи Фуе долучилося товариство “Японія – країни Євразії”. Кінооператор Кацуо Катзура зняв фільм про представників українського мистецтва.

Кураторка проєкту – Ольга Петрова

Відкриття виставки – 26 березня 17:00 (вхід вільний)

Виставка триватиме з 26 березня по 8 квітня.

Вартість повного вхідного квитка – 200 грн (пільгові категорії – 100 грн).

Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок).

Під одним небом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *