Спогади: спільна колекція бренду EmbroideredGem та фольклористки Ярини Сізик

Український бренд вишитого одягу EmbroideredGem представив свою нову колекцію «Спогади». На її створення дизайнерку Наталю Кириченко надихнули святкові родинні фотографії українців (відомих та невідомих) початку ХХ сторіччя.

«У той час через високу вартість фото, до візиту в фотоательє готувались ретельно: вдягали найкращий одяг та прикраси. Такий портрет ставав не тільки приємною згадкою, а й окрасою інтер’єру. Уважно роздивляючись образи на портретах, ми зібрали сучасну версію українських святкових речей. Це колекція про нашу історію та культуру, про родинні цінності, про традиції та, звичайно, моду», — каже дизайнерка Наталя Кириченко.

Розуміючи важливість етичної інтерпретації української культури, цього сезону до роботи над колекцією бренд залучив фольклористку та експертку з нематеріальної культурної спадщини Ярину Сізик.

Завдяки багаторічному досвіду пані Ярини команді бренду вдалось поєднати сучасні модні тенденції та автентичні елементи національного костюма. Так, наприклад, лейтмотивом «Спогадів» став Сумський бант — помітний аксесуар, який полюбляли модниці цього рідного для бренду EmbroideredGem регіону. Його дизайнер Наталя Кириченко переосмислили не тільки у формі заколки для волосся, але й як елемент одягу: зав’язки-бантики прикрашають манжети сорочок-рукав’янок та використовуються замість ґудзиків в камізельці. Великий пояс-бант доповнює святкову сукню з вишивкою білим по білому та мереживом у техніці «Рішельє». І навіть чоловічу сорочку дизайнер пропонує носити у парі з мінімалістичним галстуком-бантом з вишитими словами «Сила» та «Воля».

«Досліджуючи архівні фотографії різних районів Сумщини я звернула увагу на те, що в образах багатьох жінок зустрічається такий характерний елемент як бант. Його закріплювали на зачісці або прикрашали намисто. Це, одночасно, і інтерпретація українських традиційних стрічок-бинд і данина тогочасній європейській міській моді. Україна ніколи не була поза розвитком моди, тому не дивно, що наші дівчата часто на власний смак переосмислювали ті чи інші тренди з Відня, Парижа, Лондона, Праги чи Бухареста. Європейські тенденції органічно впліталися в український національний костюм», — розповідає фольклористка Ярина Сізик.

Крім того, в колекції «Спогади» використані елементи вишивки з рушників Сумщини.

«Це інтерпретація найпопулярнішого образу української міфології — «Дерева життя». У ньому поєднано багато сакральних і стародавніх символів. Один з головних — птахи. Ними ми прикрасили всі речі колекції. В уяві наших предків птахи є добрими провісниками, саме вони створили світ, з якого постало дерево життя, тобто весь наш всесвіт», — додає Ярина Сізик.

Нова колекція від EmbroideredGem доступна до замовлення в шоу-румах Києва, Дніпра та Львова, а також онлайн.

Спогади: спільна колекція бренду EmbroideredGem та фольклористки Ярини Сізик

Спогади: спільна колекція бренду EmbroideredGem та фольклористки Ярини Сізик

Спогади: спільна колекція бренду EmbroideredGem та фольклористки Ярини Сізик

Спогади: спільна колекція бренду EmbroideredGem та фольклористки Ярини Сізик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *