Українець, котрий живе мистецтвом

Іван Вітюк – український художник на полотні відзеркалює красиву старовинну Ригу. Іван приїхав до Риги разом із дружиною та трьома дітьми, нині відкриття виставки художника й нагода українцям зібратися разом.

Іван вболіває за українську перемогу й своїм фронтом вважає збереження культури й традицій України.

Пане Іван, вітаємо з відкриттям вернісажу. І з чого розпочалося ваше життя в Латвії?
– З вокзалу, де нас зустрів земляк і сказав, в якому готелі можна переночувати, потім ми з дружиною дзвонили по оголошеннях, спершу знімали в сирому підвалі, а потім знайшли затишну квартиру на вулиці Слокас. Прекрасна вулиця, прекрасний район й золоті люди сусіди.

– у Вас велика родина, вам вистачає на життя?

– так, дякуючи Латвії і Євросоюзу, що допомагають, а також працюю сам. Якось я гуляв по Старому місту і мені просто сподобалася назва Riga! Класна назва! Тим паче, що увесь час, що я в латвійській столиці, увесь час пишу види Риги і, може, навіть альбом цих робіт видамо.
Тут презентую своє мистецтво.

На виставку 8 березня завітали українці, котрі живуть у Латвії. Художника привітала речниця посольства України в Латвії пані Ольга. Досліджуйте світ сучасного мистецтва, знайомтеся з митцями, долучайтеся до ініціативи сучасних художників. Дізнайтеся про їхні інноваційні техніки, стилі та революційні ідеї, які сформували сучасне мистецтво. Творіть й споглядайте.

Матеріал підготувала Анна Стефанчюк (Рига-Гулбене).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *