Виставка Анатолія Дністрового «СІРА ПЕЙНА»

Галерея «АВС-арт» презентує виставку
АНАТОЛІЙ ДНІСТРОВИЙ «СІРА ПЕЙНА»
Живопис, графіка
19 березня – 17 квітня 2024

«Сіра Пейна» – нова виставка живопису й графіки Анатолія Дністрового, названа, як і його нова повість «Сіра Пейна» (К.: Віхола, 2023. – 208 с.), що презентуватиметься в рамках події 13 квітня. Колір Payne’s grey, інспірований палітрою художника Пейна, добре відомий серед живописців та акварелістів – він відзначається темною глибиною з металево-синім відтінком.
Неповторний сірий колір, серед інших, притаманний роботам Дністрового-художника, що формують переважну частину експозиції в галереї «АВС-арт». «Тільки переживання тут-і-тепер, відчуття кожної миті, що триває й колише наші тривоги й помисли, – усе це й стало кровоносними судинами мого живопису й графіки створених у темряві при свічках із початку листопада 2022-го до лютого 2023-го року», – зазначає автор.

У своїй новій повісті Дністровий-письменник через взаємини митців показує руйнацію «вежі зі слонової кості». З часів романтизму вона уособлювала таїну творчості, егоцентризм митця, його дистанціювання від суспільства, але в теперішньому прискореному світі стала статичною, опинилася на периферії й доживає останні дні. Й коли герой повісті на питання, як він почувається, відповідає: «Добре. В мене зараз на душі сіра пейна», це спонукає нас замислитися й пильніше вдивитися в палітру власного буття.

У рамках вернісажу 19 березня презентуватиметься книга Анатолія Дністрового «Битва за життя: щоденник 2022 року» (Х.: Віват, 2024. – 480 с.). Це щоденник-хроніка наближення, початку й розгортання великої війни. Автор є спостерігачем та учасником низки описуваних подій, зокрема як митець, аналітик, військовослужбовець.

Про автора:
Анатолій Дністровий – романіст, поет, есеїст, влогер. Народився 1974 року в Тернополі. Кандидат філософських наук. Член Українського ПЕН, засновник та учасник літературної групи «Друзі Еліота» (1993-1996). Закінчив історико-філологічне відділення Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя (1997). Кандидат філософських наук (2001).
Автор двадцяти п’яти книжок поезії, есеїстики, прози. Твори Дністрового перекладалися на вірменську, польську, словацьку, англійську, французьку, сербську, чеську, італійську, естонську, литовську, грузинську, білоруську, російську мови і відзначені кількома літературними преміями.

В напрямку живопису працює з 2013 року. Роботи знаходяться в приватних збірках України, Молдови, Франції, Канади, а також у Національному музеї Тараса Шевченка, Харківському літературному музеї.

У травні 2022 року долучився до Сил оборони України. Лейтенант.

Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.

Виставка працює 19 березня – 17 квітня 2024 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.
Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33
E-mail: gallery.avsart@gmail.com
Сайт: www.avsart.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *