Лекція академіка “Мій мозок і свідомий Я”

На зустрічі “Мій мозок і свідомий Я”, що тривала понад дві години, відбулася у Києві 16 березня 2024 року, було запрошено видатного нейрофізіолога, академіка Олега Кришталя. Олег Кришталь відомий не лише як вчений і науковець, але й як автор книг, котрий присвятив своє життя вивченню роботи мозку та механізмів свідомості. Під час заходу Олег Кришталь поділився своїми дослідженнями та відкриттями в галузі нейрофізіології, розповів про методи та стратегії, які можна використовувати для впливу на мозок з метою підвищення якості життя. Учасники заходу отримали унікальну можливість почути відомого вченого від першої особи, поставити йому питання щодо  досліджень і поглядів на функціонування мозку та свідомості.

Модератор зустрічі Ірина Рудика, відома як письменниця та методологиня освітніх програм. Координатор проекту науковець-практик Вероніка Чекалюк.

Зустріч відбулася за адресою: Хрещатик 7/11 у місті Києві.

Численні відгуки від читачів доводять, що Олег Олександрович реалізував свої задуми не лише як вчений, а й як успішний письменник. “До співу пташок” вважає головним життєвим досягненням. Процес писання приніс більше емоцій, аніж всі наукові відкриття. За романом “Гомункулус” пропонували зняти фільм у Голлівуді, але тоді не на часі була ця ідея, автора більше цікавила наукова активність.

Тепер у Олега Олександровича увага зосереджена на десятках повідомлень від шанувальників, котрі надсилають щодня з різних куточків світу. Попереду  спілкування, зустрічі з читачами, цікаві літературні активності й екранізація роману. За ініціативи науковця-практика Вероніки Чекалюк, у березні 2024 року відбулася низка презентацій у Мілані, Гонконгу, Києві. Заплановано зустрічі у Римі і Вишингтоні.

Праці Олега Кришталя регулярно обговорюють у літературних клубах, на форумах, а також безпосередньо відбуваються зустрічі з автором. Громадська діячка, амбасадор української книги у світі Соломія Бегун зачарована книгами Олегами Кришталя: організувала низку презентацій і зустрічей у Франції, зокрема у Парижі та Ренні. Соломія презентувала праці академіка під час відкриття української бібліотеки. Як я рада представляти книги академіка у світі, з радістю передала книги до бібліотек Франції. Урочиста подія  у Франції співпала із Днем Науки в Україні, що відзначається щорічно у третю суботу травня. Саме цього дня у Бретонському місті історії і мистецтва Ренн відкрилася найбільша бібліотека українською мовою у Франції, яка налічує на сьогодні  500 книг для дорослих і дітей, й діамантом у колекції є праці Олега Кришталя. Я щаслива модерувати зустрічі з неймовірним  професором, книга якого особисто для мене – цілий Всесвіт, шлях до себе, особливе світло Душі і потік несподіваних і таких реальних речей, які ми маємо усвідомити заради того,щоб якісно існувати …

На Великодньому маркеті у Centre Culturel d’Ukraineen France, я об’єднала приємне з корисним. Зробила трохи продажу книг і робіт талановитих українських майстрів. А також познайомилась з новими людьми, побачила колег, отримала прекрасні враження та досвід.

До мене підійшла тендітна дівчина Ліза, яка дуже зацікавилася книгою «До співу пташок». Ліза, виявилося, була студенткою науковця Олега Кришталя у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка! Але тоді, багато років тому, Олег Олександрович ще не був письменником, і Ліза була приємно здивована, побачивши книгу свого викладача у Парижі. Ми з командою дуже тішимося, що Книга мандрує світом. Найближчі зустрічі з читачами плануємо у Парижі і Ліоні, –  розповідає пані Соломія. Дивовижна філософська подорож до себе, роздуми над досконалістю буття, проникнення в секрети нейрофізіології, відповіді на одвічні запитання, які цікавлять людство … Соломія Бегун разом з однодумцями регулярно організовує zoomзустрічі Олега Олександровича, передає книги у бібліотечні фонди. Олег Кришталь  жодного разу під час війни не залишав Київ, завжди відгукується на запрошення долучитися в zoom для зустрічі у будь-якому куточку світу. Відео обговорення сюжету своїх романів та дискусій на актуальні теми доступні на YouTube, люди дивляться відео й надсилають нові запитання, ініціюючи обговорення. https://youtu.be/B5LXEy_tFIw?si=li6NpT4msSar1VGT

Світлини: Тарас Подолян

Відео: Ростислав Жгутченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *