Тематичний вечір “Пливе кача”

Пісня “Пливе кача по Тисині” – один із символів трагічних подій Майдану. Її мелодію впізнають із перших нот, вона вмить переносить нас у дні, коли Майдан та вся Україна прощалися з Небесною Сотнею – полеглими героями-майданівцями.

Запрошуємо відвідати тематичний вечір в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану та дізнатися більше про майданівську історію народної пісні.

Під час Революції Гідності давня пісня-плач звучала у виконанні “Піккардійської терції”.

Про походження пісні, її значення як реквієму за Небесною Сотнею та перше виконання на Майдані говоритимемо разом з етнологами, фольклористами, дослідниками пісень і виконавцями.

Про це розповідатимуть:

Олена Чебанюк, етнограф, фольклорист, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені
М. Т. Рильського НАН України;

Тарас Компаніченко, український культурний діяч, кобзар, бандурист і лірник, очільник гурту “Хорея Козацька”, Народний артист України, дослідник історії пісні;

Володимир Якимець, художній керівник вокальної формації “Піккардійська терція”;

Володимир Гонський, публіцист, бард, волонтер, голос сцени Майдану.

Модератори:

Катерина Романова, заступник генерального директора з наукової роботи Національного музею Революції Гідності;

Леся Онишко, учений секретар Національного музею Революції Гідності.

На завершення вечора пісня “Пливе кача” прозвучить у виконанні оркестру Київського військового ліцею імені Івана Богуна під керівництвом диригента капітана Дмитра Дехтярьова.

22 лютого о 18:00 зустрічаємося у просторі Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану за адресою:

м. Київ, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок.

🔗Вхід вільний, однак просимо зареєструватися: https://forms.gle/VjVCmSsrmE8nRSqh7

Тривалість заходу: 1 година.

Найближче укриття – підземний перехід та станція метро “Майдан Незалежності”.

Дивіться трансляцію заходу на фейсбук-сторінці Інформаційно-виставкового центру та Музею Майдану. А також на музейному YouTube-каналі.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.
Більше інформації за телефоном: +38(068) 867 55 25

Довідка:
“Пливе кача по Тисині” – народна пісня, створена на Закарпатті. Уперше текст її було надруковано 1923 року у книжці закарпатського літератора Василя Ґренджі-Донського “Квіти з терньом”. А мелодію подав збирач фольклору Дезидерій Задор у збірці “Народні пісні підкарпатських русинів”. Він здійснив обробку мелодії пісні, й саме в такому звучанні ми знаємо її сьогодні. Друге життя пісня “Пливе кача” отримала під час подій Революції Гідності. Це була улюблена пісня білоруса Михайла Жизневського – одного з Героїв Небесної Сотні. Уперше на Майдані вона прозвучала під час прощання з ним і відтоді стала своєрідним реквіємом щодо загиблих майданівців.

Деталі: Тематичний вечір “Пливе кача”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *