Онлайн зустріч із авторкою «смачного» бестселера

У Публічній бібліотеці імені Лесі Українки 21 березня 2024 р., презентували книгу Вероніки ЧЕКАЛЮК, модератор зустрічі

відомий поет-мислитель Віталій БІЛОЗІР, завідувач відділу комунікацій.

«Коли ви приходите до когось і  бажаєте налагодити комунікацію, то варто зробити якийсь невеличкий смачний сюрприз для того, щоб далі вам солодко спілкувалося з цією людиною»… розповідає авторка. Пані Вероніка написала книгу «Їжа як комунікація». Це не традиційна гастрономічна книга, скоріше це персональний нотатник, написаний українською мовою й ілюстрований авторськими малюнками.

Приготування їжі, частування – це нагода проявити себе, продемонструвати свої таланти господаря. Гостинність – це творчість.

Їжа має вплив на здоров’я, продуктивність, комунікацію, енергетику, формує світогляд й імідж людини», – впевнена Вероніка Чекалюк.

«Згадайте, як будуються стосунки з людьми? Коли ви хочете кудись прийти, то берете  смаколики: шоколадку, цукерки, запрошуєте на філіжанку кави, на чай, на тістечка. Саме із їжі, з напоїв починається будь-яке спілкування, тому що людина відчуває себе захищеною, коли вона поїла, коли вона здорова, щаслива, коли отримала із рук рідної людини гостинчик».

«Якщо ми звернемося до історії, то інстинкт будь-якої живої істоти базується на тому, щоб знайти їжу. Нас об’єднує бажання поїсти спільно, об’єднатися, щоб знайти щось смачненьке. Якщо ми готуємо вдома спільно, то один нарізає салат, інший готує картоплю, третій готує соус, четвертий робить десерт, то це об’єднує родину. Це,  по-перше, а по-друге, коли родина сідає разом за стіл, то це вже є привід поговорити про страви і про справи. Тоді людям не хочеться дивитися в телефон,  гортати стрічку новин».

Мене дуже цікавить історія взагалі їжі. В часи Другої світової війни була така традиція в Сполучених Штатах, коли люди  відмовлялися від клумб або від квітів в горщиках на балконах, на своїх терасах, а вирощували овочі, для того щоб прогодувати себе і армію. Це називалося «Сади  перемоги».

На своїх маленьких імпровізованих грядках люди  вирощували повноцінне харчування і вижили за рахунок цього, діти мали вітаміни».

«Книга  «Їжа як комунікація» видана в Україні, якщо визвернете увагу, то тут є  жовто-блакитна стрічка-закладинка. Книга продається у Відні, є в бібліотеці в Токіо, Мілані, Римі, в бібліотеках  Латвії та Литви, й у Києві, зокрема у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки, котра є платформою для інновацій у літературі, мистецтві та своєрідним маркером системи цінностей інтелектуалів-українців.

Відео:

https://youtu.be/8J4zTsZjMOU?si=QCTX2nseqVorzc9e

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *